Projekt POHÁDKA

22.12.2016 23:18

Pondělí 19.12. a úterý 20.12. bylo věnováno jen a jen pohádkám. V rámci projektu na nás čekalo pohádkové putování. Museli jsme ale projít krkolomnou cestu, abychom tam společně došli, a tak jsme překračovali obrovské klády, prolézali krtčí norou, vylezli jsme na strom, abychom se rozhlédli kudy kam, prodírali jsme se houštím, přebrodili potoky, přeplavali řeky a nakonec i moře. Společně jsme se ocitli v pohádkovém světě.

A tak mohlo začít soutěžení o to, kdo se stane králem pohádkového světa. Plnili jsme nejrůznější úkoly, za které jsme dostávali malé korunky (razítka) do královské koruny. Naučili jsme se novou písničku z pohádkového seriálu Arabela, vyplňovali jsme pracovní pohádkový sešit, poznávali jsme písničky z pohádek a pohádkové postavičky, hádali jsme hádanky, na interaktivní tabuli jsme hledali pohádkové rozdíly, skládali jsme pohádkové puzzle a dokonce jsme se proměnili na holoubky a pomáhali Popelce třídit hrách a fazolky. Nakonec nás čekalo veliké překvapení. Navštívili jsme loutkové divadlo, kde nám místní loutkáři zahráli pohádku "O princezně Máně".

Korunky nám během těch dvou dnů pěkně naskakovaly, ale nejvíce jich nasbíral Matýsek Hofman, který se tak stal "Králem pohádkového světa". Na druhém místě se umístila Nelča a hned za ní Šarlotka.

Pohádkové putování jsme si všichni společně pěkně užili. Ráda bych poděkovala Danielce Lelkové a její mamince za krásnou perníkovou chaloupku, na které jsme si nakonec pěkně pochutnali :-).

—————

Zpět