Projekt "POHÁDKA"

11.01.2019 15:53

  Máme za sebou třídenní projekt "POHÁDKA", který jsme si společně všichni užili. Bylo pro nás připraveno mnoho hádanek, kvízů, omalovánek, také pohádkový pracovní sešit, kde jsme plnili úkoly z češtiny i matematiky.
  Nejprve jsme se do pohádkové země museli dostat, a tak jsme se prodírali houštím, prolézali krtčí norou, přeskakovali kaluže, přecházeli po kládě přes řeku, a protože to byla daleká cesta a už se setmělo, vylezli jsme na vysoký strom a hledali světýlko, abychom zjistili, kterým směrem budeme dále pokračovat. Všichni jsme to zvládli a mohli se tak pustit do pohádkového objevování.
  Povídali jsme si o pohádkách, někteří z nás si přinesli své oblíbené pohádkové knížky, na které nám ale nezbyl čas, a tak si o nich budeme povídat po víkendu. Poznávali jsme pohádkové postavičky a hledali k nim kamarády, hádali jsme písničky z pohádek, skládali jsme pohádkové puzzle a na chvíli jsme se také proměnili v holoubky a Popelce pomáhali přebírat hrách a fazole. V pátek pro nás bylo připraveno překvapení, navštívili jsme úpické loutkové divadlo, kde jsme shlédli pohádku "Kašpárek a ježibaba". Po představení nás loutkáři zavedli do zákulisí, kde jsme viděli velikánské množství loutek, maňásků a kulis.
  Za každou aktivitu a splněný úkol jsme dostávali razítko královské koruny, a tak jsme nakonec mohli vyhodnotit Krále pohádkové říše, který za celé tři dny nasbíral nejvíce tiskátek. Králem se stal Šíma Rykr, hned za ním se umístili Pepík Peterka a Adélka Baboráková.
  Ráda bych na závěr poděkovala místním loutkářům za jejich čas, který našim dětem věnovali, pohádka se nám moc líbila a samozřejmě také dětem za jejich pohádkové snažení.

—————

Zpět