V Pěnčíně jsme si to užili

10.06.2016 19:03

V pátek 10. června jsme vyrazili do Pěnčína u Jablonce nad Nisou, abychom se podívali na kozí farmu a abychom odhalili tajemství výroby skleněných korálků.

V pěnčínském výletním areálu nás seznámili s celým postupem výroby skleněných korálků. Dozvěděli jsme se, z čeho se korálky vyrábí, navštívili jsme mačkárnu, šitlovnu, rumplárnu i brusírnu. Zhlédli jsme také film o kozí farmě a o postupu výroby sýrů. Nechyběla ani ochutnávka kozích a ovčích sýrů, tvarohů či jogurtů. Někteří si nakoupili sýry i domů. Nejvíc se nám v areálu líbila zvířatka ve výbězích – ovečky, husy, perličky, oslík či páv. Navštívili jsme i hlavní krytý výběh stáda koz – a že jich tam bylo!

Zábavná byla korálková tvůrčí dílna. Každý z nás dostal paměťový drát a mohl si na něj navléknout korálky podle svého výběru a vyrobit tak originální náramek třeba pro maminku.

Po krátkém volnu, kdy jsme utráceli za korálkové maličkosti, sladkosti a zmrzku, nás čekala vyjížďka výletním vláčkem z Pěnčína na Krásnou. Tam nás paní průvodkyně seznámila s příběhem o doktoru Kittelovi. Viděli jsme jeho dům a sanatorium a pak jsme si prohlédli kostel sv. Josefa a léčivou studánku.

A pak už hurá domů! Počasí nám nakonec vyšlo, a i když bylo trochu chladněji, výlet se nám vydařil a já doufám, že si ho děti užily…

—————

Zpět